Küçük İşletmeler Neden Web Sitesine Sahip Olmalı?

 • 13/04/2020

  Küçük İşletmeler Neden Web Sitesine Sahip Olmalı?

  Teknoloji günden güne hızla ilerliyor. Artık her işimiz teknolojinin sağladığı imkanlar ile yapılmakta olduğundan bu ilerleme bazı ihtiyaçları da beraberinde getirmektedir.

  Eskiden bir çilingir aradığımızda, pasta, tatlı ya da yemek siparişi vereceğimizde direkt tanıdıklarımız aracılığıyla ilgili hizmet ya da ürüne ulaşır ve sipariş verirdik. Ama şu an bu durum eskide kaldı. Bir ürün ya da hizmete ihtiyacımız olduğunda günümüz imkanları dahilinde bunları internet üzerinde arıyoruz. Tüketicilerin %85'i internet üzerinden yerel işletmelere ulaşmaktadır. Canınız tatlı çektiğinde, tatildeyken ve size en yakın restoranı bulmak istediğinizde ne yaparsınız? Elbette internet üzerinde ararsınız değil mi? İşte artık bunu herkes yapıyor. Küçük bir işletme olsanız dahi internet üzerinde bulunabilirliğinizi sağlamanız ve hizmetlerinizi doğru bir şekilde göstermeniz oldukça önemli bir konudur. Çevrenizde sattığınız ürünleri arayan ve size ulaşmak isteyen birçok insan var... Mesela İstanbul'da çilingir, Ankara'da lokanta, Konya'da yemek yenilecek yer, İzmir'de araba tamircisi, Ankara'da güzel ev yemekleri, Antalya'da dondurma  gibi...

  Web Sitenizin Olması Size Yeni Müşteriler Getirir

  Bir web sitenizin var olması demek internet üzerinde var olmak ve devamlı ulaşılabilir olmanız demektir. Eğer müşteri bulmak için eski geleneksel yöntemleri uyguluyorsanız büyük bir ihtimal ile müşteri potansiyelinizi oldukça düşüreceksiniz ya da yenilerini elde edemeyeceksiniz. Değişen güncel pazarlama yöntemleri ile birlikte sizler de işletmenizle birlikte bu gelişmelere ayak uydurmak durumundasınız.

  Şöyle bir örnek verelim: Bulunduğunuz şehirde bir restoran sahibisiniz ve insanların buraya gelip yemek yemesini istiyorsunuz. Peki ya rakiplerinizin web sitesi var ve internet üzerinde lokanta, restoran gibi aramalar yaptığında size ulaşamadığını ve rakiplerinize ulaştığını düşünün. Bu insanlar internetin sağladığı eşsiz imkanlar ile bu restorana yol tarifi alıp sizin restoranınızı hiç bilmeden es geçecekler...Bu kişiler sizin restoranınızı hiç görmedi, dolayısı ile size gelmeyecek ve internet üzerinde çıkan sonuçlara göre bir restoran seçimi yapacaklardır... Bu yüzden bir web sitenizin olmasının önemini anlamalısınız. Bu sizinle ilgili ürün ya da hizmeti arayan kişilere ulaşmanızı sağlayacaktır.

  Web Sitenizde Kendinizi Gösterin

  Ürün ya da hizmetlerinizi web sitenizde öne çıkararak kendinizi öne çıkarabilir, arama motorlarında ilgili hizmet ya da ürünü arayan kişilerin önüne çıkabilirsiniz. Bu çalışmalarınız yeni müşteriler edinmeniz açısından oldukça önemli bir konudur. Bu yüzden web sitenizi profesyonel bir görünüme çevirmeli, SEO çalışmaları üzerine ağırlık vermelisiniz. Sizinle ilgili bir ürün ya da hizmet arayan yeni bir müşteriye her zamankinden fazla ihtiyacınız olduğunu unutmayın. İnsanlar size çok yakın oldukları halde sizden habersiz olabilirler. Hedef kitlenize kolayca ulaşmanın en iyi yolu doğru altyapı ve içerikle oluşturulmuş bir web sitesidir. Bu yüzden web sitenizi oluşturmak, geliştirmek ve tanıtmak için yatırım yapmaktan kaçınmayın. Günümüzde işletmenize katkı sağlayacak en önemli mecranın kendi internet siteniz olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

  Artık web sitesi oluşturmanızın ne kadar önemli olduğunu ve size sağlayacağı katkıları anlamış olmanız gerekli.  Sizler de hemen profesyonel bir web sitesi oluşturmaya yönelik araştırmalara başlamalısınız.

  Sizi Arayanlara Ulaşmak Size Yeni Müşteriler Getirir

  Google üzerinde sizinle ilgili ürün ya da hizmetlere ulaşılmasını sağlamanız size yeni müşteriler getirecektir. Bunu sağlamanız için öncelikle doğru hazırlanmış, hızlı çalışan, doğru içerikler ile donatılmış bir web sitesine sahip olmanız gerekir. Bu kriterleri yerine getiren bir web siteniz olduğunda insanlar işletmenize daha kolay ulaşacak ve siz de yeni müşteriler edineceksiniz.

  Klasik Tanıtım Araçları Yerine Web Sitenize Yatırım Yapın

  Broşür bastırıp kapı kapı dağıtmak gibi çöpe dönüşen tanıtımlar yerine dijital alanda tanıtım yapmak size oldukça fayda sağlayacaktır. Ya da bulunduğunuz şehirde en kalabalık olan ve elbette size erişim sağlanabilecek bir alanda billboard reklamı yapmak yerine web sitenizi geliştirmenizi ve dijital mecralarda tanıtım yapmanızı öneririz. Google Ads ya da sosyal medya reklamları ile fiziksel reklamlara göre çok daha düşük bütçelerle web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmeniz mümkün.

  2005 yılından beri web tasarım konusunda profesyonel hizmet vermekteyiz... Web sitesi çözümleri konusunda profesyonel destek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

  Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış.
  Yorum Yazın
  Yorumunuz
  Eposta (Yayınlanmayacaktır)
  İsim

  Web Sitesi Çözümlerine mi İhtiyacınız Var?

  Web Tasarım ve Web Yazılım konularında profesyonel hizmeti bizden alabilirsiniz.

  Biz Kimiz

  2005 yılından beri Ankara'da web tasarım çözümleri sunuyoruz. Tecrübemiz, iş disiplinimiz ve hiç bitmeyen çalışma gücümüz ile web sitenizi emanet almak istiyoruz.